نقاشی دیجیتال پرشینوش زرشکی

۹ دلیل تا دمنوش زرشکی پرشینوش رو منظم بنوشید.

دمنوش زرشکی پرشینوش، ترکیب منحصر بفردی از چند میوه و با طعم غالب زرشکیه، هیچ اسانسی برای ایجاد طعم و مزه به این دمنوش اضافه نشده و خالص ترین دمنوش میوه ای که می تونید از بازار تهیه کنید تا سلامتی شما رو رقم بزنه.

پرشینوش زرشکی ، برخلاف هرچی تا حالا امتحان کردید، به سرعت رنگ نمیده و مزه اون به تدریج و آرام آرام آزاد میشه.

حالا می خوام برای شما که این دمنوش رو خریداری کردین یا هدیه گرفتین، دلیلی بدم تا منظم مصرفش کنید و اگر هنوز پرشینوش زرشکی رو نخریدین، امیدوارم در انتها برای خرید یه سر به فروشگاه پرشینوش بزنید.

پتاسیم بالا در ترکیبات پرشینوش زرشکی

پتاسیم یکی از عناصر پر مصرف در بدن انسان است و در تمام واکنش های حیاطی بدن نقش ایفا می کند. در زرشک خشک و بنابراین در دمنوش پرشینوش نیز به میزان قابل توجهی پتاسیم وجود دارد. به طور میانگین در هر ۱۰۰ گرم زرشک خشک بیش از ۱ گرم پتاسیم وجود دارد. 

پتاسیم به عنوان یک الکترولیت طبقه بندی می شود، و بعد از انحلال در آب، یون هایی با بار مثبت تولید می کند. این خاصیت ویژه به پتاسیم اجازه می دهد که الکتریسیته را هدایت کند و همین موضوع برای بسیاری از فرآیندهای بدن مهم است. پتاسیم به تعادل مایعات بدن، اسپاسم های عضلانی و انتقال سیگنال های عصبی کمک می کند.

رژیم غذایی غنی از پتاسیم با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط است. به کاهش فشار خون، محافظت در برابر سکته مغزی و جلوگیری از پوکی استخوان و تولید سنگ کلیه کمک کند. یکی از دلایلی که به مصرف موز توصیه می شود، دریافت پتاسیم است، پس زرشک رو برای تامین پتاسیم بدن در رژیم غذاییتون قرار بدین.

آهن برای خون سازی

در مورد نقش آهن برای خون سازی در بدن، هیچ نیاز به توضیح اضافه نیست، نیاز روزانه بدن به آهن بسته به سن ، جنسیت و وضعیت بدن متفاوت است. بطور میانگین بین ۱۲ تا ۱۴ میلی گرم آهن در روز برای رفع نیاز یک انسان بالغ کافی است.میزان آهن در هرکیلوگرم زرشک خشک بطور متوسط بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی گرم است. 

بنابراین مصرف روزانه ۵۰ گرم زرشک تمام نیاز بدن شما به آهن را برآورده می کند، که البته هرکز شما رو به توصیه به مصرف این میزان زرشک در روز نمی کنیم. هر دمنوش پرشینوش حدود ۴ گرم زرشک دارد و می تواند بخشی از نیاز بدن شما به‌ آهن را مرتفع کند.

بربرین چیست؟

 این یک مقاله علمی نیست ، برای آشنایی با بربرین می تونید به دیگر مقالات این سایت مراجعه کنید. اما بدونید بربرین یکی از مهمترین ترکیبات دارویی شناسایی شده در زرشک هست که بسیاری از خواص ارزشمند زرشک در کنترل فشار خون، چربی خون و پاکسازی کبد رو به این ترکیب نسبت می دهند.

روی بعنوان یک فلز ضروری در بدن

روی یکی از مواد معدنی حیاتی در بدن انسان است. این ماده معدنی برای فعالیت بیش از ۳۰۰ آنزیم ضروری است که به متابولیسم، هضم، عملکرد اعصاب و بسیاری از فرآیندهای دیگر کمک می کنند. روی همچنین برای حواس چشایی و بویایی شما مورد نیاز است و به این دلیل کمبود روی می تواند توانایی چشایی یا بویایی شما را کاهش دهد. نقش روی در بدن غیر قابل انکار است و برای سلامت پوست، سنتز DNA و تولید پروتئین نیز ضروری است. از کاربرد های پزشکی روی، درمان سوختگی ها و زخم های خاص و سایر آسیب های پوستی است. زرشک از معدود میوه های حاوی روی است.

ویتامین ث

نقش ویتامین ث در ارتقای ایمنی بدن بر هیچ کس پوشیده نیست، رنگدانه های قرمز زرشک از خانواده آنتوسیانین ها است که ترکیبات آنتی اکسیدانی طبیعی هستند. میزان آنتی اکسیدان موجود در زرشک از مرکبات بیشتر بوده و برای اطلاع دقیق از محتوای مواد معدنی و ارزش غذایی زرشک می توانید به مقاله « ویژگی های فیزیکی و شیمیایی زرشک بیدانه قرمز » در همین سایت مراجعه کنید.

منیزیم به میزان کافی

منیزیم نیز یکی دیگر از فلزات ضروری مورد نیاز بدن است و استفاده از ترکیبات زرشکی می تواند بخوبی نیاز بدن انسان به منیزیم را تامین نماید. منیزیم نقش های متفاوتی در بدن ایفا می کند، برای آگاهی کامل از مزایا و میزان مصرف منیزیم می توانید به مقاله « خواص منیزیم» در سایت پژوهشگاه باریج اسانس مراجعه کنید.

 

 

۹ دلیل برای نوشیدن دمنوش زرشکی پرشینوش

راهنمای آماده کردن دمنوش زرشکی پرشینوش و اونچه لازمه بدونید.

قبلا گفتم، اینجا هم لازمه تکرار کنم که این دمنوش با استفاده از میوه های طبیعی، شامل  زرشک خشک، سیب خشک و در این مورد خاص پر گل محمدی تهیه شده و این میوه ها بعد از اینکه بخوبی آسیاب و مخلوط شدن، به شکل تی بگ بسته بندی می شوند.

در این کیسه ها هیچ خبری از رنگ های خوراکی، چه طبیعی و چه سنتزی نیست و طعمی که دم نوش در صورت آماده سازی درست به شما میده، برخواسته از روح طبیعته.

پس لازمه شما هم روح طبیعت رو در آغوش بکشید و برای آماده کردن و نوشیدن اون اصلا عجله نکنید. در ادامه برای شما به دقت خواهم گفت چطور پرشینوش زرشکی رو به بهترین شکل ممکن آماده کنید.

میوه ها برای اینکه ساده تر طعم و رنگ و مزه شون رو رها کنن، بصورت پودر در اومدن و طبیعیه بخاطر قند موجود در وپودر میوه در معرض رطوبت محیط این پودر کلوخه می شه و شما تی بگ ها رو بصورت یک تکه می بینید.

اگر هم دوست دارید بیشتر در مورد داستان پرشینوش زرشکی بدونید می تونید با کلیک روی فرم روبرو داستان کامل پرشینوش رو بخونید.

داستان دمنوش پرشینوش زرشکی

پرشینوش زرشکی برای ما، فقط یک دمنوش ساده نیست، بلکه ثمره بیش از ۱۳ سال تلاشه و قرار سلامت شما رو به سطح جدیدی ارتقا بدیم، صرفا با نوشیدن یک دمنوش.
  1. هرکیسه این پرشینوش زرشکی برای آماده کردن حداقل ۲ لیوان دمنوش مناسبه، ما هم توصیه می کنیم، از یک قوری یا فرنچ پرس برای دم کردن دمنوش استفاده کنید. تجربه ما نشون داده که اگر آب کم تری استفاده کنید، مزه بهتری و تند تری حاصل نمیشه ، این کار دو مزیت داره، وقتی دمنوش آماده بشه می تونید یه دوست رو مهمون کنید یا لیوان دوم رو بعدا بنوشید.
  2. برای دم کردن ، آب جوش رو داخل قوری یا فرنچ بریزید و کافیه اون رو حداقل برای مدت ۱۵دقیقه و در حالت مطلوب ۲۰دقیقه به حال خودش رها کنید، اگر کرم کن قوری در دسترس شما است، چند دقیقه بعد از ریختن آب جوش روی دم نوش ، فرنچ یا قوری رو روی گرم کن بگذارید. دمای مطلوب برای آماده شدن دمنوش حدود ۷۰ درجه است.
  3. رنگ این دمنوش که از زرشک خشک به دست میاد یک رنگ قرمز ملایم خواهد بود، که اگر حتی دم نوش رو داخل آب سرد بذارید و حدود نیم ساعت بهش زمان بدید ، ظاهر میشه. انتظار رنگ آب زرشک یا آب آلبالو رو نداشته باشید.
  4. اگر آب رو در دمای بالا و نزدیک به دمای جوش برای مدت طولانی حفظ کنید، رنگ قرمز کم رنگ میشه و در نهایت مثل رنگ یک چای کم حال میشه. (به قول پدربزرگم که ژاندارم زمان شاه بود، چای پاسپان دیده، خدا رحمتش کنه). رنگدانه های زرشک از رنگدانه های آنتوسیانین هستند و در دمای بالا تجزیه می شن.
  5. این دمنوش رو می تونید گرم یا سرد بنوشید، ما توصیه می کنیم اون رو داغ ننوشید، چرا که طعم ترش رو در داغی حس نخواهید کرد.
  6. اگر مایل هستید دمنوش رو شیرین تر میل کنید، می تونید با نبات یا عسل اون رو شیرین تر کنید.
  7. این دمنوش ممکنه باعث کاهش فشار خون شما بشه، بنا براین در صورتی که عوارضی مشاهده نکردید یا برای تشدید خواص درمانی اون  تونید بیشتر از یک نوبت در روز ازش استفاده کنید.
  8. ترکیبات این دمنوش، در مصرف بلندمدت، چربی خون، فشار خون و قند خون رو کاهش می ده، بخاطر میزان مناسب آهن و پتاسیم به خون سازی در بدن و رفع کم خونی کمک می کنه و اینطوری سلامت شما رو ارتقا میده.
  9. بخاطر وجود منیزیم در ترکیبات این دمنوش، به سلامت اعصاب و کاهش استرس و بهبود خواب کمک می کنه، پس می تونید اون رو شب ها قبل از خواب نیز میل کنید.
اطلاعات خود را وارد کنید تا نمونه رایگان پرشینوش دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *