ایجاد زنجیره خشک کردن بهداشتی زرشک ، به آفرین پارسیکا با سرمایه گذاری سامان تجارت شاپرک

بعد از مذاکرات متعدد در خصوص سرمایه گذاری برای ایجاد اولین زنجیره فرآوری زرشک بی دانه قرمز در شهرستان قاین، مدیریت شرکت سامان تجارت شاپرک، مهندس حسین میرزازاده در جلسه ای که در تاریخ 17 خرداد ماه 1401 برگزار شد، قرارداد سرمایه گذاری مشترکی را با هسته فناور به آفرین پارسیکا به امضا رساند.

طی این قرارداد با همکاری این دو مجموعه اولین زنجیره فرآوری زرشک بی دانه قرمز جهت خشک کردن بهداشتی محصول ایجاد خواهد شد. این مجموعه در کارگاهی در مجتمع مرکز رشد واحد های فناور قاین به بهره برداری خواهد رسید و شامل واحد جدا سازی اولیه زرشک، سیستم شستشو و خشک کن هوشمند زرشک خواهد بود. خشک کن هوشمند زرشک طراحی شده و در حال ساخت می باشد و سیستم جداسازی و سیستم شستشو مطابق با نیاز های محصول در حال طراحی است و برای فصل برداشت زرشک سال ۱۴۰۱ مورد بهره برداری آزمایشی قرار خواهد گرفت.

شرکت سامان تجارت شاپرک در حال حاضر در حوزه فنی و حوزه بازرگانی درحال فعالیت می باشد و این قرارداد سرمایه گذاری اولین قرارداد سرمایه گذاری این شرکت در حوزه فناوری می باشد که امید است با تجارب مدیریت این مجموعه و دانش فنی موجود در هسته به آفرین پارسیکا این سرمایه گذاری فرصت مناسبی برای زرشک کاران و باغدارن خراسان جنوبی فراهم نماید.

سیستم جداسازی محصول

تمایز این زنجیره فرآوری زرشک با دیگر الگوهای خشک کردن در این است که در این سیستم ابتدا زرشک از شاخه ها تکانده می شود و توسط یک سیستم جمع آوری بدون دخالت دست محصول به سبد های خشک کن منتقل می شود. بارگیری سبد های خشک کن توسط نوار نقاله صورت می گیرد و کلیه سبد ها به شکل یکنواخت بارگیری خواهند شد. تکاندن زرشک از شاخه ها توسط هد برداشت زرشک ساخته شده توسط کمپانی ایساپارس صورت خواهد پذیرفت.

زرشک برداشت شده یا تکانده شده با دستگاه بسیار حساس و آسیب پذیر بوده و باید بدون تماس با دست و با کمترین فشار و تنش به سیی های خشک کن منتقل شود. به این منظور یک سیستم جمع آوری در حال طراحی است. یک نوار نقاله مجهز به فن هایی که برگ ها و ضایعات سبک محصول را جدا می کند روی نوار نقاله ها نصب می شود تا کمینه ضایعات در محصولی که وارد خشک کن خواهد شد وجود داشته باشد.

سبد ها توسط سیستم توزین بصورت یکنواخت و همگی به یک وزن مشخص پر می شوند و سپس از طریق سیستم لرزاننده بصورت یکنواخت روی سطح سینی توزیع می شوند. این سینی های روی گاری هایی قرار می گیرند و این گاری ها به سیستم شستشو منتقل خواهد شد.

سیستم شستشو

میوه زرشک مدت زمانی طولانی روی درخت می ماند تا آماده برداشت شود. در این مدت زمان گرد خاک و عوامل مختلفی روی سطح میوه مستفر می شود. سبدهایی که روی گاری های خشک کن قرار گرفتند ، وارد سیستمن شستشو می گردند تا توسط جت آب شستشو داده شوند .دمای آب و افزودنی های بهداشتی مجاز نیز ممکن است بنا بر ضرورت یا به سفارش مشتری برای این مرحله مورد استفاده قرار گیرد.

زرشک بعد از شستشو زیر جریان هوا قرار می گیرد و سپس وارد کابین خشک کن خواهد شد.

خشک کن هوشمند زرشک

در خصوص خشک کن هوشمند زرشک و ویژگی های آن در مقاله «خشک کن زرشک، راه حل صنعتی یک مشکل سنتی» با جزئیات کامل صحبت شده است. این خشک کن علاوه بر زرشک می تواند برای سایر محصولات باغی، گیاهان دارویی و سبزیجات مورد استفاده قرار گیرد.

امید است با سرمایه گذاری سامان تجارت شاپرک این نمونه صنعتی به الگوی مناسبی برای توسعه زنجیره فرآوری بهداشتی زرشک تبدیل شود. بعد از تجربه های متعدد در حوزه های مختلف صنایع غذایی، به نظر من (محسن سلیمی فرد)، تنها راه گذر از وضعیت موجود در خصوص زرشک بی دانه قرمز توسعه روش فرآوری صنعتی است که بهداشت و ایمنی مصرف کنندگان را تضمین نماید. در گام بعدی باید به مراحل تولید محصول ورود کرد و فرایند تولید را مورد بازرسی و بهینه سازی قرارداد. محصول زرشک به دلیل ویژگی های فیزیولوژیکی بخوبی قابلیت تولید محصول سالم و ارگانیک را دارد. باتوجه به توسعه مصرف محصولات سالم و ارگانیک در دنیا و ویژگی های کم یاب محصول زرشک باید با توسعه محصول مناسب از این فرصت استفاده نمود تا شاهد توسعه کشاورزی صنعتی در منطقه خراسان جنوبی باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.